تبلیغات
وبلاگicon
* ◄◄ چمران كردستان |.: |.:

◄◄ چمران كردستان |.: |.:

ADS
+ +
نویسنده : سروش نوری چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 12:42 ق.ظ

فرمانده گردان جندالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان« بانه »


شهید« مجید لطفی» در سال 1342 در روستای «میر آباد علیا» از دهستان« شوی» یکی از بخشهای شهرستان «بانه» به دنیا آمد . در سن دو سالگی از نعمت پدر محروم شد و تحت سر پرستی مادر قرار گرفت .در سال 1348 به مدرسه رفت و تا سال دوم دبیرستان به تحصیل ادامه داد .در سال 1359 از طریق اداره آموزش و پرورش شهرستان بانه طی یک اردوی جمعی متشکل از دانش آمو زان بسیجی به اصفهان مهاجرت کرد و مدت یک سال در یکی از دانشگاه های آنجا به فرا گیری آموزش های نظامی ؛عقیدتی و غیره پر داخت .هنگامی که از اصفهان باز گشت با همفکری و همکاری تعدادی از دوستان خود مبادرت به تشکیل پایگاه مقاومت بسیج در محل سکونت خود نمود و گرو هی را به عنوان گروه ویژه ضربت راه اندازی کرد .به خاطر لیاقت و شایستگی خاصی که داشت به سر پرستی آن گروه منصوب شد .در سال 1362 فرماندهی گردان ضربت حضرت رسول (ص)بانه راپذیرفت و در سال 1364 فرمانده گردان جند الله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان بانه شد .او بیشتر اوقات در تعقیب نیرو های ضد انقلاب به سر میبرد و می توان گفت در همه در گیری هایی که در منطقه اتفاق می افتاد با شوق و لذت خاصی شرکت می کرد .در همان سالی که فرماندهی گردان جند الله سپاه بانه راپذیرفت، به همراه گردان تحت امر خود به جبهه های مرزی سر دشت اعزام شد و مدت سه ماه در آنجا ماند .در دی ماه سال 1364 ازدواج کرد که ثمره ی آن پیوند، یک فرزند دختر می باشد .در تاریخ 7/4/1365 هنگامی که شهید همراه چند نفر از همرزمان خود در روی تپه ای در اطراف روستای سالک مستقر شده بو دند، پیرمردی با عجله جلو می آیدو شهید لطفی را می خواهد ,شهید لطفی خود را به پیر مرد معرفی می کند .پیرمرد به او می گوید :یکی از اقوام من که عضو گرو هک های ضد انقلاب می با شد به خانه ام آمده است و مکرر به قر آن توهین می کند و آن را می سوزاند به طوری که من دیگر نتوانستم تحمل کنم و پیش شما آمدم .شهید لطفی به خاطر تعصب عجیبی که به مقدسات اسلام داشت درنگ را جایز ندانست و همراه پیرمرد به طرف خانه ی راه افتاد .اما وقتی که به نز دیکی آن خانه رسید تیر اندازی شدیدی شروع شد و در این میان یک تیر به ناحیه چپ سینه او اصابت کرد و او به شهادت رسید .مزار مطهر شهید در گلزار شهدای شهرستان بانه می باشد .

از همان سالهای کودکی آثار حسن خلق، طهارت قلب و پاکی عقیده در سیمای او آشکار بود .چهار سال داشت که به فرا گیری قرآن مبادرت نمود و هشت ساله بود که آن را فرا گرفت . او همواره تلاش می کرد که قرآنی زندگی کند و از کو چکترین دستوری هم که در قرآن به آن اشاره شده است سر پیچی نکند .سجده های طو لانی و سر شار ازخلوص او تعجب همگان را بر می انگیخت . دعا و نیایش از برنامه های زندگی او با شمار می رفت .لحظه به لحظه زندگانی شهید لطفی زیبا بود . تمام خصایص اخلاقی او بارز می نمود و نمی توان خصیصه ای از خصو صیات اخلاقی او را به عنوان بارز معرفی کرد .بیش از اندازه متین و با ادب بود . هیچ وقت با صدای بلند حرف نمی زد و برسر کسی داد نمی کشید . متواضع و فرو تن بود . پست های بالا او را مغرور نمی ساخت و بر عکس هر چه از نظر مسئولیتی بالا می رفت، بیشتر متواضع و سر به زیر می شد .نفوذ کلام عجیبی داشت که حکایت از تقواوزهد بالا یش بود.مهربانی و رفتار صمیمانه او موجب می شد که جوانان زیادی جذب بسیج شوند و تا مرز شهادت پیش روند .شجاعت و شایستگی او را نمی توان نادیده گرفت . همه کسانی که او را می شناختند به شجاعت ،مردانگی و لیاقت او صحه می گذارند . شجاعت شهید ثابت شده بود نیرو های ضد انقلاب از او وحشت می کردند و بعد از شهادت اواز اینکه مانع محکمی رااز مقابل خود برداشته بودند خوشحالی می کردند و بی شرمانه شادی می کردند . او شیرین ترین لحظه زندگی خود را لحظه ای می دانست که در بحبوحه در گیری و مقابله با دشمن قرار می گرفت . وقتی که از در گیری بر می گشت نه تنها احساس خستگی نمی کرد بلکه با آب و تاب و شادی وصف نا پذیری به بیان چگونگی در گیری می پرداخت که این خود نشان دهنده روحیه عالی و شجاعت او بود .
منبع:پرونده شهید دربنیاد شهید وامور ایثار گران سنندج ومصاحبه با خانواده ودوستان شهید
وصیت نامه
بسم الله الرحمن الرحیم
والعصر، ان الانسان لفی خسر، الا الذین آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا الصبر.
وصیت‌نامه‌ی شهید مجید لطفی
با درود و سلام به امام زمان،‌ مهدی موعود (عج) و امام بزرگوار و رهبر كبیر انقلاب خمینی عزیز و با سلام به امت شهیدپرور و حق طلب ایران اسلامی و با سلام به مادر عزیزم كه زحمت‌ها كشید و مرا بزرگ كرد و توفیق پیدا كردم كه در این راه قدم بردارم تا شاید بتوانم رضایت خداوند را حاصل نمایم و با درود و سلام به تمامی خانواده‌های شهدا كه خالصانه فرزندان دلبند خود را در راه اسلام و پیروزی حق بر كفر جهانی فدا نمودند.
خدایا شكر نعمت‌هایی كه به ما ارزانی داشتی و بالاتر از همه‌ی نعمت‌ها حاكمیت حكومت اسلامی، خدایا اگر انقلاب اسلامی نبود، خودت آگاهی كه ما همیشه زیر سلطه‌ی طاغوت و با نقشه‌های شیاطین در دریای فساد و تباهی غوطه‌ور می‌شدیم. (پیروی از هوای نفس چشم‌ها را كور، گوش‌ها را كر و قلب را سیاه می‌كند). خدایا شكرت كه رهبری قاطع، تزلزل‌ناپذیر و بیدار به ما عطا فرمودی تا ما را در صراط المستقیم رهبری نماید .
خدایا نعماتت به حدی زیاد است كه زبان از گفتن و قلم از نوشتن عاجز مانده، اما بیچاره كسی است كه درك نكند آن‌ها را. خدایا تو خودت فرمودی كه اگر ما یك قدم به سوی تو برداریم،‌ تو ده قدم به ما نزدیك می‌شی و من هم به این امید در راه تو قدم برداشته‌ام كه شاید توفیق تقرب و نزدیكی به تو پیدا كنم و در آخر از تو می‌خواهم كه لیاقت شهادت در راه خودت را نصیبم گردانی.
جوانان عزیز، به خصوص جوانان كردستان شما باید بیش از همه قدر این انقلاب و این رهبر را بدانید، زیرا فساد و تباهی دشمنان جمهوری اسلامی،‌ به خصوص گروهك‌های كافر را زیاد می‌نماید پس بر شما واجب است كه برای پیروزی اسلام حداكثر تلاش را به كار ببرید. (و جاهد فی سبیل الله با اموالكم و انفسكم) زیرا تنها راه سعادت، ایمان، جهاد، شهادت است. و به طور جدی از خانواده‌ام و فامیلان می‌خواهم كه هیچ گونه توقعی از دولت و ملت مسلمان نداشته‌باشید). در اینجا باید بگویم كه بر پدران و مادران واجب است كه فرزندان‌شان را در این را تشویق كنند، به خدا قسم اگر از فرزندانشان جلوگیری كنند كه در راه اسلام قدم بردارند، در قیامت شهدا یقه‌ی آنان را خواهند گرفت. آیا بهتر نیست فرزندانتان را به سعادت ابدی برسند، آیا نمی‌دانید كه این دنیا فانی است و فقط قیامت ابدی است، چرا باید به این دنیا بچسبیم و قیامت را از یاد ببریم و آیا ما برای یك زندگی پرتلاطم دو روزه به این دنیا نیامده‌ایم، پس وای بر مسلمانی كه این طور تصور كند كه باید با اطمینان كامل بگویم كه اینان گمراهانی هستند كه كر و كورند و لیكن خودشان درك نمی‌كنند.
مادرم برایم گریه نكن، بلكه برایم شادی كن كه پسری داشتی كه توفیق شهادت در راه خدا را پیدا نمود. مادرجان حلالم كن كه اگر برایت فرزندی خوب و خدمت‌گذار نبودم، اما انتظار دارم از دریای مهر و محبتت نصیبم كنی و حلالم كنی.
خدایا آیا ممكن است من هم لیاقت شهادت را پیدا كنم، چون گفته‌اند:
در مسلخ عشق جز نكو را نكشند
روبه‌ صفتان زشت‌خو را نكشند
از برادرانم می‌خواهم كه اگر من قبل از آنها توفیق شهادت را پیدا كردم، برایم دعا كنند و حتماً برایم نماز بخوانند، به خصوص كاك طاهر كه نمازهایش قبول خواهد شد. شاید مورد رحمت خدا قرار گیرم (انشا الله) و هشت روز روزه‌ی قضا بگیرند، زیرا هنوز روزه‌های قضا شده را به خاطر تغییر مكان‌ها و عملیات نتوانسته‌ام بگیرم.
كریم جان تو كه متاهل شده‌ای و نصف دینت را به دست آورده‌ای، حتماً بر سر نمازهایت برای من و همه‌ی شهدا و پدرم فاتحه‌ بخوانی. خواهرم خوشحال باش كه برادرت در راه اسلام قدم نهاده است. خواهران مسلمان حجابتان را رعایت كنید، زیرا مشت محكمی بر دهان كفار و مشركین خواهد زد و این بر شما واجب است.
از تمامی كسانی كه به آنها ظلمی كرده‌ام یا اذیت و آزاری رسانده‌ام، چه اشتباهی و چه از روی حب نفس بوده، مرا آزاد نمایند(ببخشند). نگویید شهدا مرده‌اند، آن‌ها به زندگی جاوید رسیده‌اند، البته بنده اطمینان ندارم كه در ردیف شهدا باشم، زیرا بنده‌ای ذلیل و گنهكارم، مگر خداوند به كرم و بخشش خودش مرا عفو نماید. به امید پیروزی اسلام بر كفر جهانی
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
(السلام علیكم و علینا علا عباد الله الصالحین) مجید لطفی

وصیت نامه ای دیگر

...خدایا اگر حکو مت اسلامی نبود ما جوانان کجا می توانستیم فیض شهادت و سعادت جهاد را پیدا کنیم و چطور می توانستیم از من بودن به ما شدن صعود کنیم .خدا یا اگر انقلاب اسلامی نبود خودت آگاهی که ما برای همیشه زیر سلطه طاغوت و با نقشه های شیاطین در دریای فساد و تباهی غوطه ور می شدیم .جوانان عزیز به خصوص جوانان کردستان ؛ شما باید بیش از همه قدر این انقلاب و این رهبر را بدانید . زیرا فساد و تباهی دشمنان جمهوری اسلامی بخصوص گرو هکهای کافر رازیاد دیده اید. پس بر شما وا جب است که برای پیروزی اسلام حد اکثر تلاش را به کار ببرید (و جاهدو افی سبیل الله باموالکم و انفسکم )زیرا تنها راه سعادت ایمان ؛جهاد وشهادت است .
خدایا !اگر حکومت اسلامی نبود ،ما جوانان کجا می توانستیم فیض شهادت و سعادت جهاد را پیدا کنیم .خدایا !از تو می خواهم که لیاقت شهادت در راه خودت رت نصیبم گردانی .مادرم !برایم گریه نکن ،بلکه شادی کن که پسری داشتی و توفیق شهادت در راه خدا را پیدا نمود .

خدایا !شکر که رهبری قاطع ،تزلزل نا پذیر و بیدار به ما عطا نمودی تا ما را در صراط مستقیم رهبری نماید .
به خدا قسم !پدران و مادران ،اگر از فرزندانشان جلو گیری کنند که در راه اسلام قدم بر دارند ،در قیامت شهدا یقه ی آنها را خواهند گرفت .آیا بهتر نیست فرزندانتان به سعادت ابدی برسند .خواهران مسلمان !حجابتان را رعایت کنید .زیرا مشت محکمی بر دهان کفار و مشرکین خواهید زد و این بر شما واجب ست .
- جوانان عزیز ،بخصوص جوانان کردستان !شما بیش از همه ،قدر این انقلاب وا ین رهبر را بدانید .برادرانم !سر نماز هایتان ،برای من و همه شهدا و...فاتحه بخوانید .ای جوانان عزیز !دوران جوانی ،بهترین دوره ی خود سازی و تقرب به باری تعالی است .
مجید لطفی


برچسب ها : شهید« مجید لطفی» ,» تشییع پیکر مطهر جانباز شهید عبدالرضا حسن بیگی در قروه + عکس ( یکشنبه 25 فروردین 1392 )
» شاهرخ اورامی هنرمند و شاعر نامدار كردستانی رخ در نقاب خاک کشید ( دوشنبه 9 بهمن 1391 )
» تبریک ( دوشنبه 9 بهمن 1391 )
» شهدای غدیر91 ( دوشنبه 15 آبان 1391 )
» انفجار مین در مریوان ( یکشنبه 14 آبان 1391 )
» این عید به اهل دین مبارک ( شنبه 27 خرداد 1391 )
» شهید طاهر لطفی ( چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391 )
» شهید« مجید لطفی» ( چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391 )
» حاج محمد طالبی ( سه شنبه 26 اردیبهشت 1391 )
» اولین شهید استان کردستان ( سه شنبه 26 اردیبهشت 1391 )
» شهید اسماعیل کرمی ( سه شنبه 26 اردیبهشت 1391 )
» شهید اسماعیل کرمی ( سه شنبه 26 اردیبهشت 1391 )
» عکسهای شهدای سریش آباد ( سه شنبه 26 اردیبهشت 1391 )
» دانلود عکس شهدای سریش آباد ( سه شنبه 26 اردیبهشت 1391 )
» شهید ناهید فاتحی کرجو ( سه شنبه 19 اردیبهشت 1391 )
» سپاه پاسداران ( یکشنبه 10 اردیبهشت 1391 )
» آشایی با گرو هك الحادی پژاك ( شنبه 2 اردیبهشت 1391 )
» شهدای زن کردستان ( پنجشنبه 31 فروردین 1391 )
» هیچ قدرتی نمی‌تواند نقش ایران در معادلات جهانی را نادیده بگیرد ( چهارشنبه 30 فروردین 1391 )
» پاسدار شهید حسن مدنی فر ( چهارشنبه 30 فروردین 1391 )
» پاسدار شهید محمد داربرزین ( چهارشنبه 30 فروردین 1391 )
» شهید رسول دژاهنگ ( چهارشنبه 30 فروردین 1391 )
» شهدای پاسدار کردستان شهدای امنیت و عزت هستند ( چهارشنبه 30 فروردین 1391 )
» شهیده ناهید فاتحی کرجوبه ( دوشنبه 28 فروردین 1391 )
» اطلاعیه ( جمعه 18 فروردین 1391 )
» That was Vrmqany ( پنجشنبه 3 فروردین 1391 )
» دومین جشنواره استانی وبلاگ نویسی حماسه نگاران بسیج کردستان به کار خود پایان داد ( پنجشنبه 25 اسفند 1390 )
» راه ما ... ( چهارشنبه 24 اسفند 1390 )
» اخلاص عمل ( سه شنبه 23 اسفند 1390 )
» شهادت ( سه شنبه 23 اسفند 1390 )
موضوعات

نویسندگان

» سروش نوری (71)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما


surooshn@yahoo.com

بسم رب المهدی(عج)

حقا که تو از سلاله ی فاطمه ای
با خنده ی خود به درد ما خاتمه ای
زیباتر ار این نام ندیدم به جهان
سید علی حسینی خامنه ای

**************************

شهدا شرمنده ایم!
و میان تو و خدا چه سری بود که خون خویش را به بهایش دادی و گذاشتی و گذشتی؟!
و من به چه می اندیشم که خونت را فرش راهم ساخته ام و میگذرم و نمیگذرم؟!
کاش منم مثل تو تموم زندگیم رو بریزم تو یه کوله پشتی و با خیال راحت سرمو بذارم رو خاک و چشمامو به تموم دنیا ببندم!
شهدا!
نمیشه دست ما رو هم بگیرید و ببرید پیش خودتون؟!
اینجا دیگه جایی برا زندگی کردن نیست! دیگه تو این شهر نمیشه نفس کشید!
شهدا دلمون تنگتونه!

ایجاد کننده وبلاگ : سروش نوری

سایت شهید حاج احمد کاظمی
استخاره آنلاین با قرآن کریم

*

لینک ها